Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego

Filmy promocyjne - kategoria "Gospodarstwo rolne"

Gospodarstwo Rolne Tomasz Spustek

ul. Długa 108; 23 - 415 Księżpol

 

Gospodarstwo Tomasza Spustka to gospodarstwo rodzinne ukierunkowane na produkcję roślinną. Prowadzona jest ona na powierzchni 400 ha, w tym na 80 ha prowadzona jest uprawa ziemniaka, która stanowi główną gałąź uprawy w gospodarstwie. Ponad to na powierzchni 50 ha uprawiane są buraki cukrowe, na 70 ha pszenica, na 75 ha rzepak a na powierzchni 125 ha uprawiana jest kukurydza. Zapoczątkowana w 1997 roku przez Pana Tomasza uprawa kukurydzy w chwili obecnej jest wiodącą uprawą w gminie Księżpol. Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane a Pan Tomasz systematycznie powiększa je i modernizuje wykorzystując do tego również środki zewnętrzne.

obejrzyj film

 

Gospodarstwo rolne Eugeniusz Świeca

Lipiny Dolne - Kolonia 5; 23 - 423 Potok Górny

 

Pan Eugeniusz Świeca od 1977 roku prowadzi specjalistyczne gospodarstwo rolne o profilu: hodowla bydła mlecznego. Powierzchnia gospodarstwa to ok. 50 ha na których uprawiane są użytki zielone, kukurydza na kiszonki, zboża i mieszanki zbożowe. Pan Eugeniusz posiada 60 szt. bydła rasy holsztyńsko - fryzyjskiej w tym 35 szt. krów mlecznych. Średnia roczna produkcja mleka wynosi ok. 280 tys. litrów. Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane i wyposażone w nowoczesną oborę wolnostanowiskową, halę udojową oraz chłodnię mleka. Mleko z gospodarstwa odbierane jest przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską Krasnystaw. Gospodarstwo jest gospodarstwem rodzinnym a Pan Eugeniusz prowadzi je razem z synami.

obejrzyj film

 

Gospodarstwo rolne Adam Ogorzałek

Czernięcin Poduchowny 99; 23 - 465 Turobin

 

Gospodarstwo Pana Adama ukierunkowane jest na chów bydła mlecznego. Aktualnie na gospodarstwie utrzymywanych jest 160 szt. bydła, w tym 97 szt. to podstawowe stado krów mlecznych o średniej wydajności ok 8 000 litrów. Zwierzęta utrzymywane są w nowoczesnej oborze wolnostanowiskowej. Ponadto budynek wyposażony jest w halę udojową oraz robot do podgarniania paszy.

Produkcja roślinna prowadzona jest na powierzchni 109 ha i obejmuje użytki zielone, uprawy paszowe t.j. kukurydza, lucerna, pszenżyto oraz uprawy z przeznaczeniem na sprzedaż: rzepak i pszenica. Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane a maszyn rolnicze zostały zakupione z wykorzystaniem środków  unijnych. W planach rozwojowych znajduje się zakup robota udojowego oraz wdrożenie systemów komputerowych ułatwiających zarządzanie stadem.

obejrzyj film